Vážení zákazníci,

Ďakujeme Vám že  Ste vybrali naše produkty. Veríme, že prinesú Vám veľa radosti.

Kúpili ste 100%-nú vlnu. Všetky tri časti po vybalení nechajte na voľnom vzduchu a jemne vytrepte ich. Toto napomôže k tomu, aby sa zbytočné voľné vlásky vysypali, tie ostali tam ešte z výroby. Upozorňujeme Vás, že aj za používania bude  vypadávať určité zanedbateľné množstvo.

Posteľná sadu sa dá vyprať len jemným zaobchádzaním, použitím špeciálneho pracieho prášku na vlny, malej koncentrácie, pri nižšej teplote vody ako 30C. Ponúkame Vám lanolinový prací prostriedok od firmy DEMKO. Nepoužívajte pračku ani odstredivku! Dlhodobo nenamáčajte ich do vody. V sušiarni rozmiestnite ich pokiaľ možno vodorovne (aspoň na 3 laná).

Jednotlivé vlákna sa môžu časom roztrieštiť ale to neznižuje priaznivé vlastnosti vlny. Užívateľnú hodnotu produktu minimálne znižuje ale jeho životnosť významne predlžuje, keď používame ho prikrývkou z 100-nej vlny, hlavne čo sa týka podložky a vankúša. Keď ich používame bez prikrývky, častejšie musíme ich čistiť. Vždy berte do úvahy našité obrázkové značky.

Vlnený produkt je potrebné často nechať vyvetrať. V hmlistom, vlažnom počasí raz do týždňa necháme ho vyvetrať. V letných, slnečných dňoch zabezpečme vlhkosť okolia s rozprašovačom a takto necháme produkt v tieni vyvetrať. Vetranie môže trvať jednorázovo 8 hodín alebo denne 1-2 hodín. Zvlášť je potrebné nechať si vyvetrať podložku v spojení jej otočením. Podložku otočíme týždenne 1–2 -krát, v obidvoch smeroch, striedavo aj strany, aj hornú a dolnú časť pri hlave. Takto môžeme predísť vyležania. Čerstvý vzduch pomôže v tom, aby vlnený produkt aj roky zachoval svoju čerstvosť a kondíciu.

Keď postupujete podľa týchto dobrých rád, dlhodobo budete mať radosť z produktu, ktorý naozaj chráni naše zdravie.